Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
Koncert Chóru Vox Altisono Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 13 listopad 2019

Koncert Chóru Vox AltisonoW sobotę - 16 listopada - odbędzie się jubileuszowy koncert Chóru Vox Altisono. Wydarzenie zostanie zorganizowane w GOKSiP Osielec. Początek o godzinie 18:00.

Image


Harmonogram posiedzeń Komisji Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 13 listopad 2019

Harmonogram posiedzeń
Komisji Rady Gminy Jordanów

LISTOPAD 2019
Komisja Zdrowia, Ekologii, Opieki Społecznej i Spraw Socjalnych oraz Komisja
Przestrzegania Prawa i Porządku Publicznego Rady Gminy:
19 listopada br. /tj: wtorek / godz. 8.00

Tematyka posiedzenia:
1. Informacja na temat realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Programu Przeciwdziałania Narkomanii na terenie gminy za 2019 rok oraz opiniowanie projektów programów na 2020 rok.
2. Opracowanie planów pracy Komisji na 2020 rok.
3. Sprawy bieżące.

---------------------------------------------------------------------------------

Wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy:
26 listopada br. /tj: wtorek / godz. 8.30

Czytaj całość...
Niepodległa Polska Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 11 listopad 2019

Niepodległa PolskaW poniedziałek, 11 listopada 2019 roku, mieszkańcy Gminy Jordanów uczcili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 9:00 odbyła się msza święta w Kościele Parafialnym w Osielcu. Poprowadził ją ksiądz proboszcz, a kazanie wygłosił ksiądz kanonik. Następnie wszyscy udali się na pobliski cmentarz. Po krótkiej wizycie obchody przeniosły się pod remizę OSP Osielec.

Image


Czytaj całość...
Czym zajmuje się GOPS? Drukuj E-mail
Autor Administrator   
sobota, 09 listopad 2019

Czym zajmuje się GOPS?W społeczeństwie błędnie przyjęło się założenie, że Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej zajmują się w głównej mierze pomocą finansową, świadczoną często osobom z problemami alkoholowymi. Kłam tej teorii zadaje Marek Stachurski. Kierownik placówki odpowiedzialnej za obszar naszej gminy opowiedział, na czym faktycznie polega działalność GOPSów i kto może skorzystać ze wsparcia.

Image


Czytaj całość...
Obchody Narodowego Święta Niepodległości Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 08 listopad 2019

Obchody Narodowego Święta NiepodległościWójt Gminy Jordanów oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie zapraszają na obchody z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Image


Czytaj całość...
Młodzież otrzymała stypendia Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 31 październik 2019

Młodzież otrzymała stypendiaW czwartek, 31 października odbyła się X Sesja Rady Gminy Jordanów. Zanim jednak włodarze przystąpili do rozmów dotyczących funkcjonowania gminy, zorganizowano bardzo sympatyczną uroczystość. Wyróżnieni zostali najmłodsi mieszkańcy naszego regionu.

Image


Czytaj całość...
Wójt czytał przedszkolakom Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 30 październik 2019

Wójt czytał przedszkolakomDawno, dawno temu ... czyli w środowe przedpołudnie ...


Image


... w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" na zaproszenie biblioteki w Łętowni pozytywnie zareagował wójt gminy Jordanów - Artur Kudzia. Gość specjalny przeczytał kilkunatoosobowej grupie bajkę pod tytułem "Domek na drzewie". Słuchaczami były dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Łętowni.

Czytaj całość...
Wyremontowana remiza OSP Osielec Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 29 październik 2019

Wyremontowana remiza OSP OsielecW środę, 28 października 2019 roku, włodarze Gminy Jordanów dokonali oficjalnego odbioru remizy w Osielcu po jej remoncie. Efekt prac zaprezentowano w obecności wójta – Artura Kudzi, prezesa OSP Osielec - Stanisława Wójcika, przewodniczącego rady gminy – Daniela Mirka oraz radnego – Ryszarda Ordzowiałego.Image


Czytaj całość...
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 29 październik 2019

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
MIEJSCOWOŚĆ TOPORZYSKO, WYSOKA

Wójt Gminy Jordanów przypomina o zbliżającym się terminie jesiennej zbiórki odpadów wielkogabarytowych, która będzie przeprowadzona wg następującego harmonogramu:

TOPORZYSKO, WYSOKA – 31 PAŹDZIERNIK (CZWARTEK)

Podczas zbiórki będą zbierane TYLKO ODPADY WIELKOGABARYTOWE Z GOSPODARSTW DOMOWYCH: m.in. zużyte meble, dywany, wykładziny, duży sprzęt elektryczny i elektroniczny (lodówki, pralki, telewizory) oraz opony z samochodów osobowych (nie będą zbierane opony z samochodów ciężarowych). Podczas zbiórki nie będą zbierane inne odpady komunalne. Zbiórka organizowana jest wyłącznie dla mieszkańców Gminy Jordanów, w ramach ponoszonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wg złożonej deklaracji w Urzędzie Gminy w Jordanowie. ZBIÓRKA DOTYCZY WYŁĄCZNIE ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z GOSPODARSTW DOMOWYCH I NIE DOTYCZY ODPADÓW Z DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ.

UWAGA !!!
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 64 - 72 z 299