Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
1 miejsce na Mistrzostwach Europy Mażoretek Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 23 lipiec 2019

1 miejsce na Mistrzostwach Europy MażoretekImage


Podhalańskie Mażoretki wywalczyły 1 miejsce na Mistrzostwach Europy Mażoretek w Chorwackim Zagrzebiu. Zespół składa się z dziewczyn oraz jednego chlopaka z dwóch miejscowości Naprawa oraz Podwilk . ‌Droga która zaprowadziła ich do Zagrzebia nie była prosta.
Najpierw musieli przejść eliminacje które odbywały się w miejscowości Pustkow-Osiedle gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski Południowo-wschodniej na których zespół wywalczył 6 pierwszych miejsc.oraz jedno czwarte. Nastepnie mażoretki dostały się do ogólnopolskiego konkursu w Kędzierzynie-Koźlu. Na Mistrzostwach Polski wywalczyli 2 x trzecie miejsce i otrzymali nominację na Mistrzostwa Europy w Zagrzebiu.
Mistrzostwa te trwały 4 dni wystąpiło na nich ponad 100 zespołów z całej Europy ok 2500 mażoretek, pokazano 750 choreografii w różnych kategoriach. ‌Zespół pragnie podziękować wszystkim którzy wsparli finansowo wyjazd na Mistrzostwa Polski oraz Europy :

-Rodzice
- Wójt Gminy Jordanów Artur Kudzia
- GOK Raba Wyżna
Czytaj całość...
CZYSTE POWIETRZE Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 22 lipiec 2019

Image

PUNKT KONSULTACYJNY PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE" W URZĘDZIE GMINY W JORDANOWIE


Wójt Gminy Jordanów informuje, że w Urzędzie Gminy w Jordanowie, ul. Mickiewicza 3 (sala obrad) będzie funkcjonował punkt konsultacyjny ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze”, w ramach którego mieszkańcy mogą uzyskać informacje o dofinansowaniu m.in. do wymiany kotła, termomodernizacji budynku, modernizacji c.o.
Pierwszy dyżur odbędzie się w dniu 01.08.2019r. (tj. czwartek) w godz. 10.30 – 15.30. Następne terminy dyżurów (raz w miesiącu) zamieszczane będą na naszej stronie internetowej.
Dyżur w punkcie konsultacyjnym pełnił będzie przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie – Pani Katarzyna Bryzek.

Czytaj całość...
Kolonie nad morzem Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 16 lipiec 2019

Image
X Turniej Wsi Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 12 lipiec 2019

Wysoka: X Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Jordanów


W niedzielę 7 lipca br. w Wysokiej odbył się jubileuszowy X Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Jordanów. Organizatorem turnieju i pomysłodawcą konkurencji był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie. W rozgrywkach wzięły udział dziewięcioosobowe drużyny ze wszystkich sołectw Gminy Jordanów, walcząc o Puchar Wójta Gminy Jordanów i nagrody pieniężne, których łączna pula wyniosła 10 tys. zł. Zawodnicy musieli m.in. wykonać jak największą liczbę węzłów, przejść przez hula-hop, obrać jak najwięcej gotowanych jajek, przejść do mety po skrzynkach, przebiec slalomem trasę w gumofilcach, wykonać siedmiomilowy krok w płetwach i goglach, czy też przewieźć partnerkę taczkami z patelnią w ręku.

Image


Image


Czytaj całość...
Konkurs ARiMR Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 10 lipiec 2019
Image


Czytaj całość...
Informacja Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 08 lipiec 2019

Image
X Turniej Wsi Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 28 czerwiec 2019

Image
Z babcinej szafy Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 27 czerwiec 2019

Image

"Z babcinej szafy"


Taki tytuł nosi projekt, który będzie realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie w okresie od 28 czerwca do 31 października br. w Łętowni w filii GOKSiP. Projekt został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska2019” i obejmuje cykl spotkań dla dorosłych z zakresu haftu tradycyjnego. Podczas spotkań uczestnicy poznają tradycyjne techniki haftu, sposób przygotowania wzoru, kopiowania go na tkaninę tradycyjną techniką oraz wykonają elementy do strojów ludowych.
Czytaj całość...
Wakacje w Gminie Jordanów Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 21 czerwiec 2019

Image

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 82 - 90 z 358