Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
PUNKT KONSULTACYJNY PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE" Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 21 listopad 2019

PUNKT KONSULTACYJNY PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE" W URZĘDZIE GMINY W JORDANOWIE

Wójt Gminy Jordanów informuje, że w Urzędzie Gminy w Jordanowie, ul. Mickiewicza 3 (sala obrad) został utworzony punkt konsultacyjny ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze”, w ramach którego Mieszkańcy mogą uzyskać dofinansowanie m.in. do wymiany kotła, termomodernizacji budynku, modernizacji c.o.

Najbliższy dyżur odbędzie się w dniu 3 grudnia 2019r. (tj. wtorek) w godz. 10.30 – 14.30. Następne terminy dyżurów zamieszczane będą na naszej stronie internetowej http://gmina-jordanow.pl. Dyżur w punkcie konsultacyjnym pełnił będzie przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie – Pani Katarzyna Bryzek

Czytaj całość...
XI SESJĘ RADY GMINY JORDANÓW Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 21 listopad 2019

Przewodniczący Rady Gminy
zwołuje
XI SESJĘ RADY GMINY JORDANÓW

Proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie Sesji.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z X Sesji Rady Gminy Jordanów.
4. Sprawozdanie Wójta z działalności w okresie międzysesyjnym i realizacji uchwał Rady Gminy.
5. Interpelacje i zapytania radnych.
6. Wystąpienia mieszkańców i zaproszonych gości.
7. Uchwała w sprawie zmian w budżecie Gminy Jordanów na 2019 rok.
8. Uchwała w sprawie szczegółowych warunków przyznawania odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania.
Czytaj całość...
Ogłoszenie Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 21 listopad 2019

Ogłoszenie

Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, w terminie od dnia 29 listopada 2019 r. do dnia 28 grudnia 2019 r.

Warunki i tryb przyznawania pomocy, w tym szczegółowe informacje o prawach i obowiązkach beneficjentów, określa rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 lipca 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz.U. z 2017 r. poz. 1469 i z 2019 r poz. 2207), zwane dalej „rozporządzeniem wykonawczym” którego treść dostępna jest na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi www.gov.pl/web/rolnictwo oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) www.arimr.gov.pl.

Czytaj całość...
Cała Polska czyta dzieciom Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 20 listopad 2019

Cała Polska czyta dzieciomNa zaproszenie biblioteki w Łętowni, w środę 20 listopada, bajkę dzieciom czytała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Promocji - Gabriela Korbel. Tytuł - "Wyjątkowy tygrysek."

Image


Czytaj całość...
Chór Vox Altisono w pigułce Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 18 listopad 2019

Chór Vox Altisono w pigułceW tym roku mija dziesięć lat działalności Gminnego Chóru „Vox Altisono” z Osielca. Z tej okazji - 16 listopada br. w Osielcu - odbył się jubileuszowy koncert z udziałem byłych chórzystów. W wydarzeniu wziął udział Starosta Suski Józef Bałos, Wójt Gminy Jordanów Artur Kudzia, Przewodniczący Rady Gminy Jordanów Daniel Mirek, dyrektor GOKSiP - Gabriela Korbel, były Wójt Gminy Jordanów Stanisław Pudo, była dyrektor GOKSiP Jadwiga Frątczak-Mróz, a także mieszkańcy gminy i goście.

Image


Czytaj całość...
Zbiórka krwi Drukuj E-mail
Autor Administrator   
niedziela, 17 listopad 2019

Zbiórka krwi24 listopada w Osielcu zostanie zorganizowana zbiórka krwi. Wszyscy chętni powinni zgłosić się do budynku GOKSiP między godziną 9:30 a 12:30.

Image


Projekt "O finansach" w bibliotece - 6 edycja Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 14 listopad 2019

Projekt „O finansach… w bibliotece” – 6 edycjaProjekt „O finansach… w bibliotece” służył zwiększeniu u osób powyżej 50 roku życia (wraz z towarzyszącymi im osobami w wieku 18+), mieszkających na terenach wiejskich i w małych miastach, umiejętności niezbędnych do poruszania się w świecie finansów i korzystania z bankowości elektronicznej. Miał na celu także przygotowanie bibliotekarzy do prowadzenia spotkań edukacyjnych poświęconych tematyce edukacji ekonomicznej. Projekt był realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu była Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Image


Czytaj całość...
Ogłoszenie Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 14 listopad 2019

Ogłoszenie

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Nowym Targu prowadzi nabór na I turnus służby przygotowawczej w 2020 roku, na potrzeby korpusu szeregowych. Służba przygotowawcza będzie odbywała się w centrach i jednostkach wojskowych od 7 stycznia do 27 marca 2020 roku.
Ten rodzaj służby wojskowej przeznaczony jest dla ochotników, którzy mają uregulowany stosunek do służby wojskowej. Odbycie służby przygotowawczej otwiera drogę do zawodowej służby wojskowej.

Wniosek o powołanie do służby przygotowawczej należy złożyć w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Nowym Targu, oś. Bór. 10 Więcej informacji o naborze można uzyskać pod numerami telefonów 261 138 765 oraz na stronie internetowej: https://wkunowytarg.wp.mil.pl/pl/pages/suzba-przygotowawcza-2017-12-12-h/

Jubileusz Par Małżeńskich Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 13 listopad 2019

Jubileusz Par MałżeńskichW środę, 13 listopada 2019 roku, w szkole w Osielcu zorganizowano uroczyste uhonorowanie par obchodzących 50, 60 i 65-lecie pożycia małżeńskiego. Zanim jednak bohaterowie popołudnia odebrali należne odznaczenia, na scenie zaprezentowali się młodzi uczniowie. Po pięknym wystąpieniu, głos zabrał wójt - Artur Kudzia. Włodarz naszej gminy podziękował młodzieży za fantastyczne przyjęcie oraz pogratulował wyróżnionym parom. Następnie przystąpiono do ceremonii wręczania odznaczeń, legitymacji oraz upominków.

Image


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 55 - 63 z 299